Różnice pomiędzy Haute Couture a standardową Suknią Ślubną

Jako obecny standard można przyjąć, że swoją wyjątkową suknię ślubną należy uszyć w salonie. Jednak to tylko standard powielany przez wszystkie Panie. Obecnie zauważalny jest trend, że coraz więcej przyszłych panien młodych decyduje się zrezygnować z tradycyjnych, oklepanych kreacji i wybiera zdecydowanie tańsze, gotowe suknie ślubne ze sklepów internetowych lub z lokalnych sieciówek. Plusem takiego rozwiązania jest bez wątpienia ich dostępność, w zasadzie od ręki.

Wiele słyszymy i czytamy o tym, że zawarcie związku małżeńskiego to jeden z wyjątkowych dni w życiu każdej kobiety, ponieważ to równocześnie przejście ze stanu obecnego – panieńskiego do bycia żoną, czyli stan zamężny. Wiele kultur na świecie stara się postawić nacisk na strój w ten wyjątkowy dzień. W naszej europejskim obszarze przyjmuje się białą suknię jako standard. Dodatkowo wiele kobiet stara się zamówić taką suknię w salonie ślubnym, ponieważ daje to gwarancję dopasowania jej w zasadzie do każdej sylwetki kobiety. Wszystko wskazuje na to, że to jedyna sukienka w wersji haute couture jaką będziemy mieli przyjemność włożyć w całym naszym życiu. Wyżej opisane elementy sprawiają, że ostateczny wybór sukni ślubnej to szczególny moment dla nas drogie Panie, jak również dla wszystkich naszych przyjaciół czy rodziny głównie za sprawą wielu zwyczajów. Jeden z najważniejszych to ten, który jasno mówi o tym, że nasz przyszły mąż może zobaczyć nas w sukni dopiero w dzień ślubu. Każde wejście panny młodej do kościoła to chwila podniosła i magiczna na swój sposób – to przecież pierwsza chwila, gdzie wszyscy zebrani goście mają szansę zobaczyć piękną Pannę Młodą w sukni ślubnej po raz pierwszy.

Ostatnimi czasy często pojawia się sytuacja, kiedy to panie porzucają ideę sukni ślubnej szytej na miarę i wybieraj kreację gotową do ubrania ze sklepów internetowych lub lokalnych sieciówek w mieście ich zamieszkania. Głównie ze względu na prostotę – wystarczy wybrać styl, wzór, dopasować rozmiar i w zasadzie… gotowe. Takie działanie z pewnością obniża znacząco koszty naszego przyjęcia weselnego, ponieważ z takich źródeł sukienkę jesteśmy w stanie nabyć już za 500-900 zł. Najmodniejsze modele to oczywiście wszelkiego rodzaju wersje koronkowe, stylizowane na klimat boho, lub alternatywnie proste kreacje z popularnymi plisami. Dodatkowo oferta w sklepach internetowych jest o wiele bardziej szeroka, do tego stopnia, że takie sklepy on-line tworzą specjalne działy lub kategorie poświęcone tylko i wyłącznie tematyce weselnej, ślubnej. Przy całym tym biegnącym trendem na zakup on-line pojawia się jedno pytanie: czy nie zabieramu sobie przyjemności przeżycia tego wyjątkowego momentu jakim jest przymierzanie wielu modeli sukien ślubnych wraz z rodziną (mama, siostra) lub świadkową?

Wiele kobiet nie widzi w tym większego problemu, a własną suknię ślubną traktują jak zakup każdej kolejnej wersje kreacji, np. tak jak kupno sukienki na studniówke. Jedyną różnicą dla nich jest fakt, że od samego początku wiedzą jaki będzie miała kolor – więc ta kwestia pozostaje bezdyskusyjna. Ponad to nie wszyscy uwielbiają wycieczek po kilkunastu salonach, to często mocno stresujące zajęcie, szczególnie, jeżeli zostało nam niewiele czasu na decyzję, której nie chcemy podejmować pod presją czasu. Z drugiej strony to tylko sukienka na jeden wieczór.O ile nasz przyszły mąż skutecznie wykorzysta garnitur ślubny, tak nasza kreacja zwyczajnie zostanie odwieszona w futerale do garderoby, gdzie spędzi resztę swojego czasu.

 

Leave a Reply